EFEKTNÁ A JEDINEČNÁ ZÁHRADA AJ V NOCI A V ZIMNOM OBDOBÍ

Pri celkovej tvorbe exteriéru a zvlášť výsadieb drevín, ponúkame návrh, dodávku a montáž efektného záhradného led osvetlenia značky LUDECO. Jedným z najväčších trendov poslednej doby je nasvietenie solitérov a vzrastlých rastlín, prípadne častí záhonov alebo iných prvkov v záhrade bodovým led osvetlením. Osvetlenie má pri minimálnej spotrebe elektrickej energie vysoký estetický efekt pri večernom, resp. nočnom nasvietení záhrady. Celý systém osvetlenia je plne automatický, riadený spúšťacou súmrakovou jednotkou. Táto je variabilne nastaviteľná buď podľa senzora súmraku a slnečného svitu, alebo podľa digitálneho časovača s možnosťou voľby dĺžky času nasvietenia po začatí súmraku. Jednotlivé svetlá sú nastaviteľné aj do potrebného uhla svietenia za pomoci kĺbovej hlavice. Nie je problém bodové osvetlenie neskôr posunúť podľa potreby, hlavne keď sa v budúcnosti nasvietené rastliny rozrastú.

osvetlenie osvetlenie osvetlenie

Osvetlenie solitérnych stromov

Vhodne rozmiestneným osvetlením dokážeme v záhrade vytvoriť jedinečné „čaro“ aj v noci. Okrasná záhrada nám odkryje svoju nepoznanú krásu a jedinečný vizuálny potenciál aj vo večerných hodinách alebo v zimnom období...

Osvetlenie
Osvetlenie
Osvetlenie
osvetlenie

Nasvietenie výsadby vo večerných hodinách

osvetlenie

Nasvietenie záhrady v noci

osvetlenie

Nasvietenie zasneženej záhrady v zimnom období

Osvetlenie jazierok a vodných prvkov

Ďalším trendom v osvetlení exteriéru je originálne nasvietenie vodných prvkov v záhrade, ako sú jazierka, potoky, fontány a ich priľahlé miesta. Naša ponuka zahŕňa tiež dodávku a montáž vysokokvalitných značkových svietidiel značky OASE s najvyším stupňom ochrany do exteriéru. Svetlá sú navrhnuté a vhodné pre použitie i pod vodnou hladinou, pre získanie maximálneho svetelného efektu.

osvetlenie osvetlenie osvetlenie osvetlenie osvetlenie osvetlenie

Klasické záhradné osvetlenie

Už počas návrhu záhrady je vhodné sa zamyslieť nad vhodným celkovým osvetlením exteriéru, ktoré by malo z praktického hľadiska dostatočne osvetliť hlavne priľahlé komunikácie. Z estetického hľadiska by sa však mali použiť svietidlá, ktoré zapadnú do celkovej kompozície a charakteru záhrady, aby sa nestali rušivým prvkom v záhrade.