CHVÍLE ODDYCHU VO VAŠOM "MALOM MORI"


   BAZÉNY:


   Naša ponuka služieb zahŕňa tiež zabezpečenie, dodávku a kompletnú realizáciu rodinných záhradných bazénov a bazénových prekrytí. Nami ponúkané bazény sú trvanlivé bazény z kvalitného PP plastu modrej farby. Vyznačujú sa nenáročnosťou na údržbu, sú odolné voči mechanickým poškodeniam a zároveň sú príjemné na dotyk. Naše bazény majú v porovnaní s fóliovými bazénmi niekoľkonásobne dlhšiu životnosť, nehrozí roztrhnutie fólie a stavebná pripravenosť je tiež cca. o 1/3 menej náročná. Plastové bazény menších rozmerov sú dodávané hotové v celistvosti, bazény väčších rozmerov sa montujú priamo u zákazníka.
   Najpoužívanejšie typy bazénov sú: ovál, obdĺžnik, kruh; v rozmerovom a tvarovom vyhotovení podľa požiadaviek zákazníka.

   BAZÉNOVÉ PREKRYTIA:

    Bazénové prekrytia z polykarbonátu s nehrdzavejúcim profilom ponúkajú svojmu majiteľovi hneď niekoľko výhod. V prvom rade je to predĺženie kúpacej doby, ktorú môže majiteľ plne využiť počas sezóny. Malé teplotné rozdiely alebo náhla zmena počasia počas kúpacej sezóny nijako neovplyvnia teplotu vody a prekrytý bazén sa dá využívať od jari do jesene. Ďalšou dôležitou výhodou je ekonomická úspora na energiách a potrebnej bazénovej chémii. Bazén je pomocou prekrytia chránený pred hrubými nečistotami ako lístie, tráva a pod., ale výrazne zabraňuje aj prenikaniu jemných nečistôt ako prach či hmyz. Nie sú teda preto potrebné vysoké dávky bazénovej chémie a filtračné zariadenie je spustené oproti otvoreným bazénom cca. o 3/4 času kratšie. V neposlednom rade je prestrešenie aj účinnou ochranou pred padnutím detí a domácich zvierat do bazéna. Inštaláciou prekrytia zákazník teda získa neporovnateľne kvalitnejšiu a teplejšiu vodu oproti neprestrešeným bazénom. Prekrytie je zhotovené z viacerých posuvných modulov, je teda možné bazén odkryť podľa potreby úplne alebo len čiastočne, či využívať bazén aj pri plnom prekrytí bazéna, napríklad počas dažda a chladnejších dní.

   Ponúkame Vám široký sortiment klasických ale aj luxusných prevedení bazénových prekrytí na mieru, v širokej škále variabilných možností, čo sa týka tvaru, veľkosti i farebných odtieňov konštrukcie.

   MOŽNÉ VYBAVENIE BAZÉNOV:

Každý bazén je možné vybaviť rôznymi doplnkami podľa individuálnych požiadaviek zákazníka: tepelné čerpadlá, protiprúdy, filtrácie, bazénové osvetlenie, bazénové alarmy, automatické vysávače, bazénové rebríky alebo zapustené schody, a iné...


REALIZÁCIE BAZÉNOVBazén s prekrytím 1
Bazén s prekrytím 2 Bazén s prekrytím 3


Bazén s prekrytím 4

Bazén s prekrytím 5


   NAŠE SLUŽBY PRI REALIZÁCII BAZÉNOV:

- zameranie a návrh riešenia bazéna
- výkopové práce a príprava terénu
- stavebné práce, zabezpečenie a dovoz stavebného materiálu
- dovoz a osadenie bazéna
- inštalácia príslušenstva (filtrácia, protiprúd, osvetlenie ...)
- dovoz a montáž prekrytia bazéna
- stavebné a záhradnícke úpravy v okolí bazéna
- čistenie a údržba bazénov, úprava vody


Výkopové práce


Základová doska


Osadenie bazéna


Stavebné práce


Inštalácia prestrešenia


Úprava okolia


Čistenie bazéna


Po dokončení prác
   ČISTENIE RODINNÝCH BAZÉNOV:

1. Manuálne hĺbkové vyčistenie bazéna
Po odčerpaní vody z bazéna sa vyčistia steny bazéna a dno. Bazén sa čistí ručne, podľa potreby a možnosti sa dočisťuje vysokotlakým čističom a vodným vysávačom. Úplne vyčistený bazén sa nakoniec vyutiera do sucha a spustí sa napúštanie bazéna novou vodou. Ručné čistenie sa odporúča a robí pri veľmi znečistených bazénoch. Cena za manuálne hĺbkové vyčistenie bazéna je závislá od intenzity znečistenia a veľkosti bazéna.

2. automatické čistenie dna bazéna vysávacím robotom
Ide o moderné a vysoko účinné čistenie dna bazéna. Bazén sa čistí automatickým robotom, ktorý zotrie, vyčistí a prefiltruje nečistoty. Filter svojou filtračnou schopnosťou 70 µm vyčistí dno bazéna, steny bazéna do výšky 0,4 m od dna a prefiltruje 16 m3 vody za hodinu. Výsledok sa prejaví na kvalite vody a menšej spotrebe chemikálií, najmä chlóru. Bežný filtračný a čistiaci cyklus trvá cca. 2-3 hodiny, podľa veľkosti bazéna. Automatické čistenie bazéna je vhodné pre pravidelne čistené bazény. Vysávacím robotom čistíme bazény do maximálnych rozmerov 12x12 m. Pred samotným čistením a vysávaním bazéna odporúčame zákazníkovi prepláchnuť a vyčistiť pieskovú filtráciu a dopustiť do bazéna potrebné množstvo vody. Cena za automatické vyčistenie bazéna je závislá od veľkosti bazéna.

V rámci čistenia bazéna má zákazník od nás ZDARMA 1x kompletné otestovanie kvality vody:
- obsah celkového a volného chlóru
- stanovenie pH
- stanovenie tvrdosti vody
- ORP (oxidačno-redukčný potenciál)

Po otestovaní vody zákazníkovi odporučíme vhodnú bazénovú chémiu a v prípade záujmu zo strany zákazníka štartovaciu dávku potrebnej chémie aplikujeme hneď priamo do bazéna. Bazénová chémia nie je v cene čistenia bazéna, cena za chémiu sa odvíja od potrebného množstva a druhu použitej chémie.

Chlór ŠOK
Prípravok pre úpravu bazénovej vody chlórovaním; slúži ako dezinfekčný, proti porastový a antimikrobiálny prostriedok a to hlavne pre jednorázovou teda šokovú úpravu silne znečistených bazénov. Likviduje riasy, huby, pliesne, baktérie a vírusy. Pri rozpustení vo vode dôjde k prudkému zvýšeniu koncentrácie chlóru, ktorá ničí väčšinu bežných druhov rias, účinkuje tiež na baktérie a vírusy. Prípravok umožňuje bezpečné, vysoké a veľmi rýchle zachlórovanie bazénov, potrebné pre šokové ošetrenie vody znečistenej nárastom rias.

Chlórové tablety trojzložkové
Prípravok na úpravu bazénovej vody chlórovaním vo forme pomaly rozpustných chlórových tabliet. Tento prípravok je vhodný pre pravidelnú dezinfekciu bazénovej vody v období kúpania, bránia tvorbe rias a vírusov. Používajú sa ako dezinfekčný, proti porastový a antimikrobiálny prostriedok pre celosezónnu údržbu bazénov. Dezinfekcia je najdôležitejšia časť údržby bazénovej vody, pretože bráni rozvoju rias, pliesní, húb, odolných baktérií a vírusov. Po ponorení tablety do vody dochádza k postupnému uvoľňovaniu chlóru - dezinfekcii a oxidácii organického znečistenia bazénovej vody. Zároveň sa rozpúšťajú ak látky s algicidným účinkom - prevencia a likvidácia rias a látky vločkovača - odstraňuje prípadné zakalenie vody vyvločkovaním nečistôt.

Prípravok na zníženie tvrdosti vody
Prípravok zabraňuje vzniku usadenín na stenách a dne bazéna a zároveň na seba viaže ionty železa, mangánu a medi, ktoré spôsobujú nežiadúce sfarbenie vody. Pokiaľ je bazén napustený tvrdou vodou (viac ako 18°N), dochádza k vylučovaniu vápenatých a horečnatých solí z vody. Na tieto usadeniny sa nabalujú ďalšie nečistoty a tým sa vytvára vhodná pôda pre tvorbu rias, baktérií a vírusov.

Prípravok na zvýšenie pH + (zvýšenie hodnoty pH o 0,2 st.) Hodnota pH presahujúca 7,6 môže spôsobiť vo vode mliečne zákaly (vyzrážanie vápnika), zníženie účinnosti chlórových prostriedkov, zápach po chlóre, podráždenie očí a pokožky a tiež môže viesť k upchávaniu filtračného zariadenia.

Prípravok na zníženie pH - (zníženie hodnoty pH o 0,2 st.) Pri hodnotách pH pod 7,2 môže dochádzať k zvýšenej korózii kovových častí bazéna, blednutiu farieb materiálov z ktorých je bazén vyrobený a tiež k podráždeniu očí a pokožky.

Použitie iných potrebných prípravkov a bazénovej chémie Vám odporučíme a oceníme individuálne, na základe výsledkov otestovania bazénovej vody a jej aktuálneho stavu.


Úvod O firme Naše realizácie Kontakt Aktuálne Prvý krok AKCIA